Lamec Hotel

GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI

Güvenli Turizm sertifikamız için Tıklayınız.Türkçe - English

OTELİMİZİN COVID-19 ÖNLEMLERİ

Otelimizde, Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu açıklamaları ve kararları gibi ulusal ve uluslararası normlar ve bilgiler ışığında gerekli önlemler alınmaktadır.Bu anlamda Covid-19 Yönetim Ekibi oluşturulmuş olup,gerekli,acil durumlarda en yakın sağlık kuruluşu ile koordinasyonlu olarak çalışılacaktır. Otelimizde sürekli temas edilen yüzeylerin ve odaların dezenfektanla sık sık temizliği yapılmakta ve Covid-19 Dezenfeksiyon Ekibi tarafından izlenebilirlik kayıtları tutulmaktadır.

TESİSE GİRİŞ ve C/IN C/OUT İŞLEMLERİ

*Siz değerli misafirlerimizin tesise giriş yaptığınızda temassız ateş ölçerler ile ateşiniz ölçülerek kaydedilecektir. *Resepsiyon girişinde el dezenfektanlarımız mevcuttur. *Otele girişinizden itibaren ortak kullanım alanlarında maske kullanımı sağlanacaktır. *Bakanlık tarafından yayınlanan genelge kapsamında,giriş işlemlerinizde giriş formlarınızı doldururken son 14 günlük seyahat bilgileriniz ve sağlık durumunuz da dahil olmak üzere gerekli bilgiler doldurulacaktır. *Resepsiyon kısmında sosyal mesafe yer işaretleri mevcuttur. *Resepsiyondaki görevli personelimizin verdiği kartlar her kullanım öncesinde dezenfekte edilmiştir.

ODALAR

Konu ile ilgili özel eğitimleri almış kat hizmetleri ekibi, temizlik ve dezenfeksiyon esnasında odanızda bulunduğu süre içerisinde maske, eldiven ve önlük kullanmaktadır. Odalarda kullanılan temizlik ekipmanları her odaya özel kullanım öncesinde dezenfekte edilmektedir. • Odalarınızda bulunan tüm tekstil urünleri, uygun sıcaklık derecelerinde yıkanarak kullanımınıza sunulmaktadır. • Oda temizliklerinde T.C. Ticaret Bakanlığı ve T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı temizlik ve dezenfeksiyon kimyasalları uygun miktarlarda kullanılmakta ve işlem sonunda odalar mutlaka havalandırılmaktadır. • Siz odanıza yerleşmeden önce, odalarımız taze hava girişi ile havalandırılmakta olup, yüzeyler ULV cihazları ile dezenfekte edilmektedir. *Oda içerisindeki elle temas edilen tüm alanlar özel dezenfekte malzemeleriyle dezenfekte edilmiş olup, izlenebilirlik raporları tutulmaktadır. • Oda servisi ekibi, odaya girmeden önce ellerini dezenfekte etmekte ve tüm kişisel koruyucu önlemleri (maske, eldiven) almaktadır. • İkram standımız kullanımdan önce dezenfekte edilmektedir. • Kullanımınıza sunulan kişisel buklet setleri yine size özel olarak dezenfekte edilmektedir. • Odalar her yeni misafirimiz için hazırlanmadan önce belirlenmiş sürelerde boş bırakılmakta ve temizlik, dezenfeksiyon işlemleri yinelenmektedir.

RESTAURANT ve CAFEMİZ’DE

*Restaurant ve Cafe giriş noktalarımızda el dezenfeksiyon standlarımız bulunmaktadır. *Restaurant ve Cafe kısmımızda oturma düzeni sosyal mesafe kuralına uygun şekilde ayarlanmış olup kullanım kapasitemiz yeniden belirlenmiştir. *Misafirlerimizin sağlığı için masa üzerlerinde tek kullanımlık Amerikan servislerimiz mevcuttur. *Yine tüm masalarda tek kullanımlık tuz ve baharatlar servise sunulmuştur. *Restaurant ve Cafe kısmında kullanılan çatal,bıçak ve kaşıklar yüksek sıcaklıklarda temizlenmiş olup,kişiye özel olarak paketlenmiştir. *Yine kullanılan tabak ve servis malzemeleri yüksek sıcaklıklarda yıkanarak kullanıma sunulmuştur. *Misafirlerin açıkbüfe şeklinde yararlandığı kahvaltı hizmetimiz,Covid-19 tedbir planları kapsamında,mümkün olduğunca elle teması engellenecek şekilde düzenlenmiştir.Bu alandaki servis, görevli personellerimiz tarafından yapılacaktır. *Ala’Carte restaurantımızda bulunan menüler , misafirlere sunulmadan önce uygun temizlik malzemesi ile dezenfekte edilmektedir. *Servis personelimiz servislerini yaparken mutlaka kişisel koruyucu ekipmanlarını kullanmaktadır. (Maske ve eldiven) *Tüm gıda ürünlerimiz,mutfak kısmımızda malzemelerin teslim aşamasından tabak servisine gelene kadar, gerekli tüm hassasiyet ve hijyen kuralları gözetilerek hizmetinize sunulmaktadır.

ODALARIMIZDAN BAZILARI